• https://www.facebook.com/ceyhanmedyaevi01
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+908502410251
  • https://www.twitter.com/cmedyaevi
  • https://www.instagram.com/ceyhanmedyaevi
  • https://www.youtube.com/channel/UCx_ZA_Cc2gEJpD2Qulw2sRA?view_as=subscriber

Medya Planlama ve Satın Alma

1 - TV Radyo Reklamları

Günün her saatinde insanların takip ettiği radyo - televizyon kanallarında sizleri en iyi şekilde ifade edebilecek yaratıcı reklam prodüksiyonları ile milyonlarla buluşturuyoruz...

Radyo istasyonlarının, televizyonların yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde tamamen yok olacağı düşünülmüştü fakat farkedildi ki radyolar televizyonların aksine insanların hayal gücü ile çalışıyordu.

Çünkü televizyonlarda gösterilen şeyler insanın hayal
gücünü ekranda görülen görüntü ile sınırlıyor ve ötesine geçemiyordu oysa radyolar dinleyici nasıl bir dünya hayal ediyorsa kendini o şekilde inşaa ediyordu.

Bu sebeple radyo reklamı yıllardır önemini korumuş ve bundan sonraki dönemlerde de koruyacaktır. Bizler de bu noktadan yola çıkarak profesyonel bir ekiple radyo reklamlarında reklamlarınızı, tanıtmak istediğiniz ürüne veya firmaya uygun metinler yazarak hedefinizi tam ortadan vurmanızı sağlıyoruz.

Reklamlarınızı seslendirecek onlarca özel sesten en uygun olanını seçiyoruz veya firmanızı yıllarca taşıyabilecek kalitede özgün bestelerle jingle haline getiriyoruz.

Televizyon reklamlarında da aynı yaratıcılık ve profesyonel çalışmalarımız ile firmanızı temsil edecek görselleri en iyi şekilde kullanarak ulaşmak istediğiniz kitle ile aranıza yıkılmaz bir köprü inşaa ediyoruz...

 

2- Gazete Dergi Reklamları

Gazete alma alışkanlığı internetin hızla her alana girmesi ile azalsa da yine devam ediyor. Yılların getirdiği bir gelenek olarak her sabah insanlar işlerine giderken, kahvaltı yaparken gazete okumaya devam ediyorlar. Sayfalarda yer alan reklamlar da kişilerin herhangi bir ürünü tanımasına ve merak etmesine neden oluyor. Renkli ve dikkat çekici tanıtımlar firmanızın müşteriye farklı yollardan anlatılmasını sağlıyor.

Eğer;

Aynı anda çok sayıda insana ulaşmak,

Fark ettirmeden ve rahatsız etmeden tanıtım yapmak,

Marka bilinirliğinizi artırmak,

Logonuza okuyucuları aşina kılmak,

Güncel reklamlar hazırlatmak,

Ekonomik tanıtım modeline sahip olmak,

Potansiyel müşterilerinizi etkilemek,

Satış ve pazarlama gelirlerinizi artırmak,

Kişilerin bilinçaltında yer etmek için gazete reklamlarını kullanabilirsiniz.

 

3 -  Billboard, Raket Reklamları

Billboardlar hem ülke çapında hem de ayrı pazar bazında tüketiciye ulaşma imkânı sunmaktadır. Billboardlar gazete, radyo, televizyon gibi geleneksel reklâm araçları kadar kullanışlı ve yararlı olacak şekilde yaygınlaşmış, ancak bu araçların aksine önemli bir açıdan farklılaşarak evrimleşmişti. Mesaj kitleye götürülmemekte, kitle mesaja gitmekte, billboard’lar tüketicilere mesajı evlerine, işlerine veya alışverişe giderken ulaştırmaktadır. Kişinin mesajı aldığı andaki, psikolojik durumu ve algı yönü düşünüldüğünde, billboard’ların etkili bir araç olduğu ortaya çıkacaktır. Billboardların bir diğer farkı da hareket halindeki pazarı hedeflemesi nedeniyle özel bir sunum tekniği gerektirmesidir. Mesaj sınırlı sayıda kelimeden oluşmak durumunda olduğundan ürün veya hizmete ilişkin detaylı tarif ve anlatımlara yer verilememektedir. Dolayısıyla, billboard’lar hatırlatma amacına en iyi, tüketicinin zihninde, isteğin karşılanması gerektiği anda anımsanabilir bir marka kaydı yaratmasıyla hizmet etmektedir.

İyi bir billboard reklamının özellikleri:

* Billboard reklamı ilgi çekici olmalıdır.

* Reklam mesajı tüketiciler tarafından kolay anlaşılacak şekilde olmalıdır.

* Çizgi renk ve sloganlar uyum içinde olmalıdır.

* Resim ve iletilmek istenen mesaj reklamın ana fikrini en iyi şekilde ifade etmelidir.

* Tüketiciye ürün hakkında bilgi vermelidir.

* Hedef kitlelerde satın alma isteği yaratmalıdır.

* Billboard reklamı harekete geçirici ifadeler içermelidir.

* Hedef kitlenin sosyal ve ekonomik durumlarına göre düzenlenmeleri,

* Anlaşılabilir bir dil ve anlatım tarzına sahip olmalıdır.

RAKET / CLP

Şehrin en canlı, en kalabalık noktalarında hedef kitleye uzun süreli mesaj verme imkanı sunan, yayaların ve sürücülerin kolaylıkla görebileceği göz hizasında yola dik şekilde konumlandırılmış, yüksek kalitede şehir üniteleridir.

 

4- Google , Sosyal Medya Reklamları

Son yıllarda alternatif bir mecra olmaktan çıkan internet, hedef kitleye minimum maliyetle ulaşmanın en kolay yoludur. Bir televizyon reklamı çok geniş kitlelere ulaşır, ürün / hizmetlerinizle hiçbir zaman ilgilenme ihtimali olmayan kitlelere de. Ses getirdiği doğrudur. Ancak internet sayesinde hedef kitleye ulaşarak reklam giderlerinizi kısabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmeyenlere erişme maliyetine katlanmazsınız.

oluşturulabilir. Günümüzde bu analizleri kullanarak, bayilik vereceği illeri seçen, ziyaret oranlarına göre reklam bütçelerini paylaştıran firmalar bile bulunmaktadır.

 

 

Değiştirilebilir

Diyelim ki bir broşür bastırdınız ve dağıttırmaya başladınız. Fark ettiniz ki büyük bir hata yaptınız ve yanlış mesajları- imajları kullandınız. Büyük bir maddi kayıp! İnternette ise kampanyanızı her an, her yerden değiştirme şansınız var. YEDİ GÜN 24 SAAT.

 

Ekonomiktir

Bütçeye göre reklam yapabileceğiniz en uygun mecradır. Günlük 1 liradan 1 milyon liraya kadar bütçe ayırabilir, bütçenizi yönetebilirsiniz.

 

Hemen sonuç alırsınız

Bugün karar verirseniz, bugün başlarsınız, bugün sonuç alırsınız. Hala internet reklamcılığının büyüsü markanıza dokunmadıysa, lütfen acele edin.

 

Google Ads Reklamları

Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı Reklamları'yla ilgili anahtar kelimelerde aratma yapıldığında web siteniz ilk sıralarda yer alır. Üstelik istediğiniz şehirde, ülkede veya dilde.

 

Görüntülü Reklam Ağı

İlgili web sitelerinde veya popüler sitelerde banner reklamlarınız yayınlanır. İlgi alanlarına göre hedefleme yapabiliriz. Örneğin bir mobilya markası için, son zamanlarda mobilya arayan kullanıcılara ulaşabiliriz. Milyonlarca sitede (Hürriyet, Milliyet gibi haber sitelerinden, Ekşi Sözlük gibi portallara kadar.) hedefleme yapabiliriz.

 

Alışveriş Reklamları

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa Google reklam yönetimi sayesinde Google arama sonuçlarında, ürün fotoğrafı, fiyatı ve açıklamasıyla öne çıkan alışveriş reklamlarını kullanırız.

 

Video Reklamlar

Youtube’da ve diğer video sitelerinde videolarınızı ön plana çıkarabiliriz, ilgi alanı hedefleyebiliriz. 

 

Remarketing (Yeniden Pazarlama)

Web sitenize girenleri takip ederiz. Kullanıcılar, görüntülü reklam ağı içinde Hürriyet, Sabah, Memurlar.net gibi milyonlarca siteye girdiklerinde sizin bannerlarınızı görürler. Böylece ürün ve hizmetlerinizle etkileşimde olan potansiyel müşterilerin karar alma sürecinde sizi tercih etme olasılıkları yükselir. B2B ve B2C çalışan tüm şirketler için Remarketing çok efektif sonuçlar verir. Geçmişte iş yaptığınız müşterilerinizin sizleri unutmaması sağlanır.

 

Facebook Reklamları

Facebook’ta ilgi alanı, yaş, cinsiyet, medeni durum gibi yüzlerce değişkene göre hedefleme yapabiliriz. Facebook, son yıllarda reklam modelini iyice geliştirdi ve birçok marka için vazgeçilmez hale geldi. Facebook’ta kullandığımız reklam türleri:

 

FACEBOOK GÖNDERİ ETKİLEŞİMİ REKLAMLARI

Gönderilerin beğeni, paylaşım ve yorumlarını maksimize etmeye yarar. Her markaya, markanın hedefleri doğrultusunda günlük bir gönderi etkileşimi reklamı bütçesi harcamayı öneriyoruz.

 

FACEBOOK SAYFANIZIN TANITIMINI YAPMA – SAYFA BEĞENİSİNİ YÜKSELTME

Sayfanızın takipçi sayısını yükseltmek için kullanırız. Venüs Ajans, hedef kitlelerinizi segmente ederek minimum maliyetle maksimum sayıda ilgili takipçi edinmenizi sağlar.

 

FACEBOOK COĞRAFİ HEDEFLEME – İŞLETMENİZİN YAKININDAKİ KİŞİLERE ERİŞME

Yerel işletmeler için kullanırız. Örneğin sadece bir ilçeyi hedefleyen bir pizzacı için, paket servis menzilinde yer alan kullanıcılara erişmek reklamın yatırım getirisini maksimize eder.

 

FACEBOOK MARKA BİLİNİRLİĞİ ARTTIRMA REKLAMLARI

Gönderi etkileşimi reklamlarından farklı olarak, etkileşimi değil erişimi ve reklam hatırlanma oranını maksimize ederiz. Gönderileriniz minimum bütçeyle en fazla kullanıcıya erişir.

 

FACEBOOK İLE İNTERNET SİTENİZE İNSAN ÇEKME ve DÖNÜŞÜMLERİ ARTTIRMA

Web sitenizdeki dönüşümü tanımlarız. Örneğin; dönüşümün tanımı bir şirket için iletişim formunu doldurmakken diğer bir şirket için iletişim sayfasına girmek olabilir.

 

FACEBOOK POTANSİYEL MÜŞTERİ TOPLAMA REKLAMI

Son zamanların popüler Facebook reklam türlerinden biridir. Web sitesine girmeden, reklamınızla ilgilenen kişilerin doğrudan iletişim bilgilerini (Onlardan izin alarak.) toplarız. Üstelik hazırladığımız modül sayesinde bu bilgiler anlık olarak size e-mail olarak gelir. Örneğin bir inşaat firması yeni projesi için hedeflediği şehirde reklamlarını (Video ve/ veya imaj) yayınlar. İlgilenen kişiler projeye başvurur ve iletişim bilgilerini şirketle paylaşmayı kabul eder. Birçok sektör için çok etkili bir reklam türüdür.

 

FACEBOOK VİDEO REKLAMLARI

Diğer video reklamlarına göre çok daha ekonomiktir. Aynı zamanda 1 dakikanın altında videoları Instagram’da da ön plana çıkarabiliriz.

 

 

Instagram Reklamları

Instagram’da videolu veya imaj reklamlarla gönderilerinizi ön plana çıkarıyoruz. Instagram Reklamları ile, yaş cinsiyet gibi demografik özelliklerin yanı sıra, ilgi alanı hedeflemeleriyle markanızı ilgili kitleye tanıtabilirsiniz.

 

 

Twitter Reklamları

Twitter’da takipçi arttırmak için veya bir gönderiyi markanızı takip etmeyenlere de ulaştırmak için Twitter reklamlarını kullanıyoruz. Twitter reklamları ortalama olarak 1 iş gününde onaylanarak yayına alınabilmektedir.